charmi

انتخاب بهترین دستکش کار متناسب با محیط کار

استفاده از دستکش کار مستحکم، یک اقدام ایمنی ساده برای حفظ سلامت دست ها در برابر آلودگی و شرایط آسیب زایی همچون خراش، بریدگی، گزش و اثر مواد شیمیایی مضر است که نباید نادیده گرفته شود دستکش‌ های کار نیز مشابه تجهیزات ایمنی مانند کلاه ایمنی و عینک، در طیف گسترده ‌ای از مواد و برای اهداف مختلف تولید می ‌شوند. تهیه یک جفت دستکش خوب در درجه اول به نوع کاری که انجام می ‌دهید بستگی دارد. برای مثال باغبانان در استفاده از دستکش، مجموعه نیازهای متفاوتی نسبت به کارگران ساختمانی یا مکانیک دارند.

انتخاب دستکش کار مناسب

انتخاب دستکش های کار مناسب

 

1. دستکش کار چرمی

چرم یک ماده با دوام در ساختار دستکش کار است که می تواند بسیاری از سایش ها و پارگی را تحمل کند. این دستکش های ضخیم و سنگین از پوست گاو ساخته شده اند و دارای روکش خاصی هستند که مقاومت در برابر آب را فراهم می کند. این دستکش‌ ها همچنین دارای یک تکه چرمی تقویت ‌شده در بخش هایی هستند که استفاده مداوم از آن بخش ‌ها همچون کف دست، شست و انگشت اشاره، بسیار زیاد است. از دستکش های چرمی می توان به هنگام آموزش و نگهداری حیوانات استفاده کرد. همچنین اشخاصی همچون رانندگان ماشین سنگین که در معرض مداوم تابش آفتاب هستند نیز می توانند برای محافظت از دستان خود از دستکش های چرمی مناسب استفاده کنند.

2. دستکش های کار همه منظوره

در ساخت یک دستکش کار همه منظوره خوب، از چند ماده مفید استفاده شده است، از جمله بند انگشتی لاستیکی ترموپلاستیک برای جلوگیری از سایش، نایلون و چرم مصنوعی برای دوام بیشتر و یک تکه پارچه کتان روی انگشت شست برای پاک کردن عرق. همچین مچ جمع قلاب شده به دور دست که از ورود اشیا مزاحم به داخل دستکش جلوگیری می کند. این دستکش ها قابل شستشو بوده و به راحتی تمیز می شوند.

دستکش کار چند منظوره

دستکش هایی که برای کار مناسب و چند منظوره هستند

 

3. دستکش کار نیتریل بافتنی باغبانی

داشتن یک جفت دستکشی که برای کار باشد با روکش نیتریل بافتنی، برای بسیاری از فعالیت ها از جمله فعالیت های مکانیکی و باغبانی عالی است. اگرچه باغبانی یک سرگرمی آرامش بخش است، اما خطرات زیادی در آن وجود دارد. هنگام کار در باغ و باغچه باید انتظار خار، سنگ، خاک و رطوبت بیش از حد را داشت، اما این دستکش های کار مخصوص باغبانی از دستان شما محافظت می کنند. در حالی که کف دست از لاتکس با چسبندگی خوبی پوشانده شده است، از آسیب دیدن دست توسط اجرام آسیب زننده نیز محافظت می کند. آستر داخلی بافته شده این دستکش ‌ها در لمس نرم است و بنابراین در هنگام انجام کارهای سنگین، در چین ‌های کف دست یا بین انگشتان احساس فشار یا ناراحتی نخواهید داشت. سبکی این دستکش ها به شما اجازه می دهند کارهایی با دقت و ظرافت بالا همچون بستن پیچ و مهره را به راحتی انجام دهید.

دستکش باغبانی

دستکش باغبانی

 

 

4. بهترین دستکش های کاری برای ساختمانی

ساخت و ساز و سایر مشاغل پیمانکاری آسیب بسیاری به دست وارد می کنند دستکش کار مخصوص ساخت و ساز، تهیه شده از چرم مصنوعی، نایلون و نئوپرن است که دارای بالشتک اضافی روی بند انگشتان و درزهای تقویت ‌شده در نوک انگشتان و در سراسر کف دست است. وجود بند و قلاب در مچ سبب قرار گرفتن در دور مچ می شود.

5. بهترین دستکش زمستانی

دستان سرد، سبب کاهش کارایی شده و تحرک را غیرممکن می کند، بنابراین، استفاده از دستکش مناسب محیط های سردی در چنین شرایطی بسیار ضروری است. این دستکش ها با یک پوسته نایلونی و یک پوشش ضد آب روکش شده اند و یک چسب میکروفوم روی کف آنها تعبیه شده است. همچنین آستر آن از پارچه کتان ساخته شده است که به حفظ گرما و از بین بردن رطوبت کمک می کند.

دستکش کار زمستانی

دستکش کار زمستانی

 

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست