zano band-p1

چرا باید در محل کار از زانوبند کاری استفاده کرد

برخی از مشاغل آنقدر فعالیت های فیزیکی دارند که خطر آسیب بدنی در آن ها بالا است. به عنوان مثال، اگر معمولاً برای مدت طولانی روی زانوهای خود کار می کنید، ممکن است به آنها آسیب بزنید. بهتر است بدانید که درمان زانو، مانند جراحی اصلاحی، ممکن است میلیون ها تومان برای شما هزینه داشته باشد و البته هرگز به سلامت اولیه خود باز نگردد. خوشبختانه، می توانید با یک سرمایه گذاری ساده بر روی یک جفت زانوبند کاری از همه این مشکلات جلوگیری کنید. بیایید نگاهی عمیق تر به زانوبندهای کاری بیندازیم و ببینیم که چگونه می توانند برای شما مفید باشند.

استفاده از زانوبند کاری در فعالیت های شغلی

استفاده از زانوبند کاری در فعالیت های شغلی

 

چرا زانوبند بپوشیم

طبق آمار، 60 درصد از آسیب های زانو ناشی از ساییدگی و پارگی زانو است. یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از این امر استفاده از زانوبند است. زانوبندها برای محافظت در برابر ضربه و ایجاد بالشتک در هنگام زانو زدن طراحی شده اند. یک زانوبند خوب باید در موقعیت خود محکم بماند تا از محافظت موثر زانو اطمینان حاصل شود.

در اینجا به برخی از مزایای زانوبند اشاره می کنیم:

محافظت

در حالی که کشکک از مفصل زانو محافظت می کند، کشکک خود در برابر شکستگی آسیب پذیر است. یک زانوبند کاری خوب می تواند به کاهش ضربه روی زانو کمک کند و از شکستگی کشکک جلوگیری کند. زانوبند همچنین از شما در برابر نفوذ اجسام تیز مانند میخ، سنگ ریزه، شیشه خورده، براده فلز و… محافظت می کند. برخی از زانوبندها نیز برای به حداقل رساندن فشار ناشی از یک سطح سخت طراحی شده اند که می تواند به مرور زمان به زانوهای شما آسیب جدی وارد کند.

صرفه جویی در پول

زانوبندها می توانند به شما در صرفه جویی در دراز مدت کمک کنند. پولی که برای خرید یک زانوبند کاری خرج می کنید در مقایسه با پولی که برای درمان آسیب دیدگی زانو خرج می کنید بسیار ناچیز است.

اعتماد به نفس در محل کار

وقتی از زانوبند استفاده می کنید، لازم نیست نگران آسیب دیدن زانوهای خود باشید، زمانی که مجبور هستید برای مدت طولانی روی زمین سخت زانو بزنید. این به افزایش کارایی شما کمک می کند.

زانوبندها همه کاره هستند

لازم نیست فقط برای شغل خود از زانوبند کاری استفاده کنید. شما می‌توانید از این زانوبندها در ورزش ‌های پر برخورد همچون فوتبال و بسکتبال که می ‌تواند منجر به اعمال فشار شدید بر روی زانو شود، نیز استفاده کنید. پدهای موجود در زانوبند همچنین می توانند در به حداقل رساندن آسیب وارده در اثر پرتابه های سخت زانو در حین ورزش کمک کنند.

جلوگیری از ابتلا به آرتروز

یکی دیگر از مزایای بزرگ پوشیدن زانوبند این است که می توانند شما را از ابتلا به آرتروز محافظت کنند.

چگونه می توانید به آرتروز مبتلا شوید

توصیه می شود هنگام انجام فعالیت هایی همچون لوله کشی، کاشی کاری، کف سازی، محوطه سازی، رنگ آمیزی، تعمیرات و … از تجهیزات حفاظتی مانند زانوبند کاری استفاده کنید، در حالی که بی توجهی به حالت زانو در این شرایط، می تواند مفصل ها را تحت تاثیر قرار دهد. این وضعیت باعث سفت شدن غضروف مفصل می شود. در نتیجه، غضروف به تدریج حالت الاستیک خود را از دست می دهد و آسیب پذیر می شود. در دراز مدت، غضروف ممکن است فرسوده شود و قابلیت جذب شوک های وارده را از دست بدهد. این ممکن است منجر به کشیدگی تاندون و رباط شود که می تواند بسیار دردناک باشد. این یک واقعیت است که مفاصل آسیب دیده بیشتر مستعد ابتلا به آرتروز هستند. در نتیجه لازمه شرکت در فعالیت هایی که مفاصل را در معرض آسیب قرار می دهد، استفاده از یک زانوبند کاری است.

تاثیر استفاده از زانوبند کاری جهت جلوگیری از آرتروز زانو

تاثیر استفاده از زانوبند کاری جهت جلوگیری از آرتروز زانو

 

محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست