محافظت از لوازم خارج از محدوده ساختمان

سنسور درب ورود چیست و چگونه کار می کنند

سنسور درب ورود چیست و چگونه کار می کنند

ورودی ها و خروجی ها ضعیف ترین نقاط خانه برای یک سارق هستند. یک در یا پنجره نا امن مانند یک علامت خوش آمدید بزرگ برای سارقین عمل می کند، به همین دلیل است که سنسور درب ورود که به آن سنسورهای ورودی، سنسورهای پنجره یا سنسورهای تماس نیز می گویند، از محبوب ترین دستگاه های امنیتی خانه هستند. هنگامی که شخصی در یا پنجره ای را باز می کند، زنگ ارتعاشی بزرگی که در قسمت مرکزی خانه قرار دارد به صدا در می آید و سبب اعلام هشدار می شود. در ادامه با عملکرد این سنسورها بیشتر آشنا می شوید.

سنسور درب ورود چگونه کار می کند؟

تقریباً انواع سنسور درب ورود در و پنجره از رید سوئیچ برای تشخیص شکسته شدن حریم حفاظتی استفاده می کنند. رید سوئیچ برای اولین بار در آزمایشگاه های تلفن بل در سال 1936 اختراع شد. رید سوئیچ، شامل مجموعه ای از اتصالات الکتریکی است که در فاصله کمی از هم قرار گرفته اند. هنگامی که میدان مغناطیسی به موازات اتصالات الکتریکی قرار می گیرد، آنها را به هم می کشاند و مدار را می بندد.

سنسور درب ورود

سنسور درب ورد

شیوه های دریافت هشدار سنسور درب ورود

از آنجا که فناوری دخیل در سنسور درب ورود بسیار کاربردی است، می توان از آن به شیوه های خلاقانه استفاده کرد. برخی از شرکت های امنیتی گزینه های مختلفی را به مشتریان خود پیشنهاد می کنند، از جمله اینکه تصمیم بگیرند که سنسور محرک همراه با به صدا درآمدن زنگ خطر باشد یا پاسخ زنگ هشدار به صورت گزارش دقیق رویداد به ایمیل یا تلفن همراه با زنگ یا پیام خصوصی بدون زنگ خطر عمومی باشد.  در ادامه چند راه برای استفاده از این ویژگی ها و کارایی بیشتر سنسورهای ورود آورده شده است.

موارد کاربردی سنسور هشدار درب ورود

  • زنگ در

سنسور درب ورود به عنوان زنگ در عمل می کند. اگر سنسور ورودی را فعال نگه دارید، ورود خروج اعضای خانواده را در مواقعی که حواستان به ورودی نیست به شما اعلام میکند. این یک راه عالی برای این است که بدانید همسر شما چه موقع به خانه بر می گردد و یا اینکه کودکتان چه زمانی علیرغم هشدار شما موفق به باز کردن در و پنجره شده است.

سنسور درب ورود

کنترل ورود و خروج کودکان از منزل

 

  • یک کلک مخفی

سنسور درب ورود فقط از ورود از دنیای خارج به داخل جلوگیری نمی کنند. شما می توانید به کمک آنها از باز شدن درهای ممنوعه منزلتان توسط اشخاص و اعضای خانواده نیز به طور مخفی باخبر شوید. شما می توایند یکی از این سنسورها را در ورودی اتاق بازی کودکتان یا درب کابینت ابزار خطرناک بچسبانید تا در صورت باز شدن غیر عادی توسط کودکان و فرزندانتان یک هشدار مخفی برای شما ارسال شود.

  • برای محافظت از وسایل گران قیمت

شما حتی می توانید سنسور درب ورود را در منطقه وسایل قیمتی خود نیز نصب کنید و با خیال آسوده از خانه خارج شود. مثلا در اتاق مخفی که گاوصندوقتان را در آنجا قرار داده اید یا حتی در اتاق تلویزیون گران قیمتتان که نگران به سرقت رفتن آن توسط دزدها هستید. در صورت نزدیک شدن هر شخص به محدوده سنسور، یک هشدار به تلفن شما ارسال می گردد.

  • محافظت از وسایل خارج از منزل

سنسور درب ورود همچنین برای محافظت از تجهیزات بیرونی که نمی توانید آنها را در خانه داشته باشید نیز مناسب است. برای مثال محدوده نصب تجهیزات کولر گازی در پنجره یا اتاقکی که موتور برق خود را در آن قرار داده اید و یا گاراژ اتومبیلتان نیازمند چنین سنسوری است. در این شرایط هرکس که بخواهد به این تجهیزات نزدیک شود سنسور هشیار شده و هشدار سرقت را برای شما می فرستد.

محصولات مرتبط:

چشم دزدگیر کلاسیک آلفا

 سنسور حرکتی دزدگیر اماکن جی ام کا

مقالات مرتبط:

سیستم ضد حریق و ضرورت آن برای مشاغل

تجهیزات ضد سرقت و انواع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست