p1

آنچه کارگران باید قبل از خرید جفت چکمه ایمنی بدانند

پوشیدن چکمه ایمنی و ساعات طولانی کار، مایل‌ها روی زمین‌ های سخت راه رفتن و قرار گرفتن در معرض خطرات فیزیکی زیاد در صحنه ‌های اضطراری و خطر، می‌تواند عوارض بدی بر روی پاها بر جای بگذارد. از آنجایی که بیشتر زمان روزانه یک کارگر با پوشیدن چکمه های کار ایمنی سپری می شود، انتخاب چکمه های کاری مناسب و مراقبت صحیح به داشتن پاهای سالم کمک می کند. مقررات ایمنی کار بیان می‌ کند که کارفرمایان باید برای کارکنانی که در مناطق خطر آسیب دیدگی پا هستند، کفش ‌های محافظ تهیه کنند.

چکمه ایمنی

چکمه ایمنی

 

ویژگی یک چکمه ایمنی خوب

یک چکمه ایمنی محافظ می توانند تمام الزامات استاندارد ASTM یا برخی دستورالعمل های خاص آن را در برداشته باشند. در هر یک از جفت کفش ها باید به طور واضح (دوخته شده، مهر و موم شده، برچسب حساس به فشار و غیره) روی سطح زبانه، بند، شفت یا آستر یک چهارم علامت گذاری شود. حروف F2413 به الزامات عملکرد برای محافظت از پا اشاره دارد. ارقام اضافی زیر نام استاندارد، نشان دهنده سال استانداردی است که کفش محافظ با آن مطابقت دارد. به عنوان مثال، 05 به سال 2005 اشاره دارد. چکمه‌ های ایمنی، برای بررسی اندازه‌گیری ضربه گیری آزمایش می‌شوند. امتیاز، 50 یا 75، با انداختن وزنه از یک ارتفاع و سرعت تعیین شده روی کلاهک پا تعیین می شود. کفش های دارای رتبه I/50 از انگشتان پا در برابر ضربه تا وزن 50 پوند محافظت می کنند در حالی که رتبه I/75 به این معنی است که چکمه از انگشتان پوشنده در برابر ضربه تا وزن 75 پوند محافظت می کند.

آزمایش فشرده سازی بر روی چکمه ایمنی با اعمال یک بار ثابت تا تعداد پوند تعیین شده قبل از شروع به مچاله شدن یا ترک خوردن کلاهک پا انجام می شود. چکمه های پنجه ایمن برای برآورده شدن یکی از دو واحد اندازه گیری درجه فشرده سازی آزمایش می شوند. کفش های دارای رتبه C/50 از انگشتان پا در برابر بارهای فشاری تا وزن 1750 پوند محافظت می کنند و کفش های دارای رتبه C/75 از انگشتان پا در برابر بارهای فشاری تا وزن 2500 پوند محافظت خواهند کرد.

تحمل فشار و ضربه از ویژگی چکمه های ایمنی

تحمل فشار و ضربه از ویژگی چکمه های ایمنی

 

کلاهک پنجه فولادی یا کامپوزیتی؟

چکمه‌ ایمنی پنجه فولادی یک انتخاب رایج برای کارگران است، زیرا قدیمی تر هستند و معمولاً از چکمه ‌هایی با کلاهک کامپوزیتی ارزان ‌تر می باشند. میزان فشاری که چکمه های پنجه فولادی می توانند در برابر آن مقاومت کنند بسته به شرکت سازنده کفش، استانداردهای صنعت و تقاضای خریداران متفاوت است. تولیدکنندگان کفش های ایمنی که از مواد کامپوزیتی مانند پلیمرها در جعبه پنجه استفاده می کنند به دلیل استحکام آنها با فولاد و کاهش وزنی که این مواد ایجاد می کنند قابل مقایسه است. آنها هم حداقل الزامات OSHA را برآورده می کنند، اما ممکن است تا 30٪ وزن کمتری نسبت به چکمه های فولادی داشته باشند. مصرف کنندگان به نکته مثبت دیگری نیز اشاره می‌کنند؛ مواد کامپوزیتی مانند فولاد گرما و سرما را هدایت نمی‌ کنند، بنابراین در شرایط گرم یا سرد محیط، پای کارگران دچار سرمازدگی و سوختگی نمی شود.

ملاحظات دیگر

کفش‌ و چکمه ‌ایمنی فولادی و کامپوزیت، برای محافظت از انگشتان پا در برابر فشار بیشتر ساخته می‌شوند. کفش ها و چکمه های پنجه فولادی را می توان با یک صفحه اضافی که فراتر از انگشتان پا است برای محافظت از استخوان های پا درست کرد. کفش های هادی و رسانای ساکن از انگشتان پا در برابر الکتریسیته ساکن محافظت می کنند. چکمه های ضد لغزش و ضد سوراخ نیز کارگر را از سطوح لغزنده و خطر سوراخ شدن ناخن ها و سایر اجسام تیز محافظت می کنند.

 

 

محصولات مرتبط:

 مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست