راه بند

موانع ترافیکی و انواع راه بند

موانع جاده ای ابزارهای مهمی هستند که با کنترل جریان تردد در مناطق کاری همچون ساخت جاده و محل حفاری، جهت حفاظت از کارگران و همچنین در بسیاری از موقعیت های دیگر که نیاز به کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه و افراد است، مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از راه بند وجود دارد که به تناسب، در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. صرف نظر از تفاوت ها، همه آن ها یک هدف مهم را دنبال می کنند و آن کنترل جریان ترافیک و محافظت از جان کارگران است.

انواع راه بند

به طور کلی سه نوع راه بند وجود دارد که نوع I، نوع II و III نامیده می شود. این موانع معمولاً برای مسدود کردن جاده ها و بستن راه وسایل نقلیه استفاده می شوند. با این حال، هر یک از انواع موانع، دارای مزایای خاص خود است و برای یک هدف مشخص طراحی شده اند. بنابراین، انتخاب مناسب همگام با نیازها نکته مهمی است که سبب می شود حداکثر ایمنی و کارایی حاصل شود.

استفاده از موانع جهت کنترل ترافیک

استفاده از موانع جهت کنترل ترافیک

راه بند نوع یک

اغلب مواقع راه بند ترافیکی که به آن ها نوع I گفته می شود، شامل یک صفحه بازتابی است که نور را منعکس می کند. به طور معمول، عرض این موانع حداقل 24 اینچ است و دارای نوارهای نارنجی و سفید در زاویه 45 درجه هستند. مکانیزم این موانع به گونه ای است که در هنگام برخورد به آسانی سقوط کنند تا تبدیل به پرتابه ای پرنده نشوند که به سایر وسایل نقلیه یا عابران پیاده آسیب برساند. علاوه بر این، با ساختار تاشوی این نوع راه بند، می توان آنها را به سرعت و به آسانی به منطقه کاری یا منطقه ساختمانی منتقل و مستقر کرد. همچنین می توان آنها را به سرعت برداشته و در صورت عدم استفاده بدون اشغال فضای زیادی نگهداری نمود. این موانع اغلب برای کنترل تردد عابران پیاده یا در جاده های کم سرعت استفاده می شوند.

استفاده از موانع ترافیکی جهت حفظ جان کارگران مشغول به کار

استفاده از موانع ترافیکی جهت حفظ جان کارگران مشغول به کار

مانع نوع دوم

درست مانند نوع I، راه بند نوع II سبک است و می توان آن را تاشو کرد. همچنین این نوع مانع نیز بر اثر ضربه به راحتی سقوط می کند. تفاوت آن با نوع I در این است که به جای یکی ریل دارای دو ریل بازتابنده با نوارهای متناوب نارنجی و سفید است. از آنجا که قسمت زیرین مانع نیز یک سطح بازتابنده است، این موانع عموما دید بهتری را در شب نسبت به موانع نوع I ارائه می دهند. بنابراین، موانع نوع II برای استفاده در بزرگراه ها یا سایر جاده های با سرعت بیشتر توصیه می شود.

موانع ترافیکی بر اساس تعداد صفحات منعکس کننده به سه دسته تقسیم می شوند

موانع ترافیکی بر اساس تعداد صفحات منعکس کننده به سه دسته تقسیم می شوند

راه بند نوع III

راه بند نوع III بزرگتر از انواع دیگر است و دارای سه صفحه بازتابنده با نوارهای متناوب نارنجی و سفید هستند. عرض آنها حداقل 4 فوت یا بزرگتر است و بیشتر به دلیل اندازه و دید مناسب برای بسته شدن جاده ها استفاده می شود. شما می توانید این نوع مانع را در مسیرهای جاده ای برای دور زدن، بسته شدن جاده ها، در اطراف تجهیزات سنگین و سایر دلایل کنترل ترافیک مشاهده کنید. مانند راه بند نوع I و II، نام نوع III به تعداد صفحات بازتابنده اشاره دارد. این نوع شامل دو پایه است که از چوب، پلاستیک یا فولاد ساخته شده است و سه ریل انعکاسی بین آنها وجود دارد و معمولاً دارای یک چراغ چشمک زن 360 درجه است. موانع نوع III معمولاً بزرگتر و برجسته تر از موانع تاشو هستند، بنابراین معمولاً برای مسدود کردن دسترسی کل راه یا مسیر استفاده می شود.

موانع ترافیکی در اشکال مختلف ساخته می شوند

موانع ترافیکی در اشکال مختلف ساخته می شوند

 

محصولات مرتبط:

 مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست