terafic

ضرورت استفاده از تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک

همه کارکنان کنترل ترافیک باید همواره هنگام حضور در جاده و خیابان ها از تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک استفاده کنند تا از آسیب دیدگی آنها جلوگیری شود و دید کلی از حضور آنان برای رانندگان افزایش یابد. همچنین اگر کارگری بدون استفاده صحیح از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) در جاده دیده شود، می تواند منجر به جریمه یا توقف کار شود. در زیر لیستی از PPE ضروری برای کارکنان کنترل ترافیک آمده است.

1- جلیقه ایمنی بازتابنده مهمترین قطعه تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک

مهمترین قطعه تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک برای استفاده در هر جاده ای، جلیقه ایمنی بازتابنده است. این جلیقه ‌ها وزن سبکی دارند و امکان حرکت راحت در هنگام استفاده از آن را فراهم می‌کنند. پوشیدن این جلیقه ها درجات بالایی از دید را برای رانندگان و کارکنان جاده ای فراهم می کند. بهترین نوع جلیقه کنترل ترافیک، جلیقه بازتابنده کلاس 3 با رنگ پایه سبز لیمویی یا نارنجی است. زیرا این رنگ ‌ها به شما این امکان را می‌ دهند که از سایر اشیاء در یک منطقه کاری متمایز شوید. همچنین رنگ ‌های فلورسنت روشن، دید بیشتری را در طول ساعات روز به ارمغان می ‌آورند.

جلیقه نجات

 

 

2- کلاه ایمنی سخت

کلاه های ایمنی سخت، مانند بستن کمربند ایمنی هستند. در واقع، کلاه های ایمنی سخت، بخشی ضروری از تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک هستند که استفاده از آن سخت نیست. اگر تا به حال به هنگام رانندگی دیده باشد که چطور قطعه سنگی توسط یک کامیون یا وسیله نقلیه دیگر به اطراف پرتاب شده است، باید کاملاً واضح باشد که چرا لازم است در هنگام حضور در کارهای جاده ای از کلاه ایمنی استفاده شود. یکی دیگر از دلایل استفاده از کلاه ایمنی در جاده، ایجاد دید کافی برای رانندگان در مسیر است. رنگ زرد و روشن کلاه های ایمنی، دید رانندگان عبوری از حضور شما را بیشتر می کنند.

کلاه ایمنی

 

3- استفاده از چکمه های پنجه فولادی

حفاظت از پا یکی از اساسی‌ترین اقدامات ایمنی برای تقریباً همه انواع کارهای فیزیکی است و باید به عنوان تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک نیز در نظر گرفته شود. بسیاری از علائم، پایه‌ها و تجهیزاتی که در کنترل ترافیک استفاده می‌شوند وزن بالایی دارند و در صورت افتادن روی پاها و انگشتان پا می‌توانند باعث آسیب جدی شوند. بنابراین، استفاده از یک جفت چکمه کار پنجه فولادی خوب و راحت لازم و ضروری است.

کفش ایمنی

کفش ایمنی

 

 

4- محافظت از چشم

محافظ چشم یکی دیگر از تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک است که اغلب در جاده ها نادیده گرفته می شود. بسیاری از کارکنان تصور می کنند تهدید جدی برای چشمان آن ها در جاده وجود ندارد. اما این اشتباه نسبتاً بزرگی است؛ گردو غبار حاصل از عبور وسایل نقلیه، اشیائی که ممکن است از چرخ ها و بار کامیون ها با سرعت پرتاب شوند و یا مواد سوختی که با شتاب از اگزوز خودروها خارج می شوند همه عامل خطر آفرین برای چشمان است.

عینک ایمنی جاده ای

عینک ایمنی جاده ای

 

 

5- دستکش کار

دستکش کار یکی دیگر از موارد ضروری تجهیزات حفاظت فردی کنترل ترافیک است. بشکه های پلاستیکی و مخروط ها اغلب دارای برجستگی هایی هستند که اغلب نسبتاً تیز هستند و می تواند دست شما را پاره کنند و یا سبب تاول در دستانتان شوند. همچنین پایه های فلزی تابلوها با پیج و مهره های بیرون زده و لبه ها و برجستگی های نیز، اسباب بریدگی دستان کارگران هستند.

دستکش ایمنی

دستکش ایمنی

 

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست