abad

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن، امکانی ایمن برای محیط کار و زندگی شما

آیا می دانستید که کفپوش ضد الکتریسیته ساکن وجود دارد؟ ارائه چنین ویژگی هایی به ما امکان می دهد در فضایی ایمن و در جایی که بتوانیم احساس راحتی داشته باشیم، سرمایه گذاری کنیم،. انتخاب کفپوش مناسب کار دشواری است، شما باید نه تنها رنگ یا ماده ای که انتخاب می کنید، بلکه ویژگی های فنی مانند ضد الکتریسیته ساکن، مقاومت، پایداری و …. را نیز در نظر داشته باشید. یک کفپوشی که  ضد الکتریسیته باشد در بسیاری از مشاغل مورد نیاز است، اما می تواند در فضای خانه نیز بسیار مفید باشد. همچنین به دلیل مقدار زیادی الکتریسیته ساکن که در آنجا انباشته می شود، یک ویژگی بسیار مورد تقاضا در دفاتر است.

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن

کفپوش ضد الکتریسیته

 

 

کفپوش ضد الکتریسیته چگونه عمل می کند؟

در واقع، به منظور جلوگیری از ایجاد تخلیه الکترواستاتیک از کفپوش ضد الکتریسیته  استفاده می شود. این اتفاق که به عنوان ESD نیز شناخته می‌شود، جریان ناگهانی الکتریسیته است که هنگام تماس یک جسم باردار با سطح دیگری اتفاق می‌افتد. به طور معمول آسیبی نخواهد داشت، اما اگر الکتریسیته ساکن مشکلی آزار دهنده در خانه یا محل کار شما است، داشتن یک کفپوش ضد الکتریسیته ساکن به شما در حل آن و همچنین جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از آن کمک می کنند. در حقیقت، تهیه این کفپوش ها یک عامل کلیدی برای ایجاد فضای مناسب در خانه و کسب و کار شما است.

شما باید مطمئن شوید که کفپوشی که انتخاب می کنید واقعا ضد الکتریسیته ساکن باشد. روشی که الکتریسیته را مهار می کند وجود کفپوش استاتیکی یا رسانا است. با این وجود، به خاطر داشته باشید که تمام کفپوش هایی که دارای ویژگی های رسانا هستند، ضد الکتریسیته ساکن نیستند. بنابراین، برای بررسی خواص ضد الکتریسیته ساکن کفپوشی که انتخاب می‌کنید، توصیه می‌کنیم با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما در تصمیم‌گیری درست کمک ‌کند.

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن در طرح های مختلف

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن در طرح های مختلف

 

 

انواع کفپوش ESD

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن دارای چندین گزینه ساختاری و پیکربندی است که هر کدام از نظر قیمت، خواص ضد الکتریسیته ساکن و رسانایی متفاوت هستند از جمله:

_ کفپوش ورق وینیل رسانا و غیر رسانا (کاشی های ESD بدون درز)

_ کاشی های ESD به هم پیوسته

_ کاشی فرش تخلیه الکتریکی

_ رول کفپوش ESD

_ پادری های ESD

_ کفپوش سرتاسری ESD

 

چرا انتخاب کفپوش ضد الکتریسیته ساکن؟

به عنوان متخصص در زمینه فناوری و کفپوش می دانیم که اکثر صنایع و شرکت های بزرگ نیاز به نصب کفپوش ضد الکتریسیته  در تاسیسات خود دارند. اما این کار چه فوایدی دارد؟ در اینجا تمام مزایایی که با استفاده از این کفپوش ها به دست می آورید بیان شده است. کفپوش های رسانا در مکان هایی مانند کارخانه ها و انبار مهمات، فرآوری های شیمیایی و… بسیار کاربردی هستند.

 

جلوگیری از بارهای ساکن

البته که اولین نکته در این لیست باید ویژگی ضد الکتریسیته ساکن بودن آنها باشد. شوک ناگهانی، حتی اگر چندان شدید هم نباشد، می تواند بسیار خطرناک عمل کند، زیرا وجود الکتریسیته ساکن بیش از حد می تواند باعث آتش سوزی و انفجار شود. اما شما می توانید به آسانی با نصب کفپوش ضد الکتریسیته ساکن، کارگران خود را ایمن نگه دارید.

 

تمیز کردن راحت تر

تمیز نگه داشتن زمین برای کمک به جلوگیری از شارژ الکتریسیته ساکن ضروری است. کثیفی می تواند به ویژگی های خاص این نوع کفپوش ها آسیب برساند و خاصیت ضد الکتریسیته ساکن آن ها را از بین ببرد. بنابراین، به نظر می رسد نحوه تمیز کردن یک مسئله مهم است. یک کفپوش ضد الکتریسیته ساکن معمولاً از مواد وینیل یا لمینت ساخته می شود که به راحتی قابل شستشو است. فقط باید کثیفی را پاک کنید و از یک پارچه مرطوب با محلول شستشو استفاده کنید. بر خلاف سایر انواع کفپوش، شما مجبور نخواهید بود آنها را جلا دهید.

 

تمیز کردن آسان کفپوش ضد الکتریسته

تمیز کردن آسان کفپوش ضد الکتریسته

 

 

نصب آسان

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن از تخته های وینیل ساخته شده است. انواع مختلفی از روش های نصب در این کفپوش ها وجود دارد: قطعه ای، پرچی، چسبی و رقیق. همچنین، برخی از آنها به صورت رول شده عرضه می شوند. بزرگترین ویژگی کفپوش وینیل این است که نصب آن بسیار آسان است و نیازی به انجام هیچ کاری یا برداشتن کفپوش قدیمی ندارید، می توان آن را روی آن قرار داد.

مناسب برای هر نوع فضایی

آیا احساس می کنید در ماه های خشک زمستان الکتریسیته ساکن زیاد است؟ کفپوش ضد الکتریسیته  برای شما مناسب است، اما آیا طرحی را که برای دفتر خود نیاز دارید پیدا کرده اید؟ به لطف تطبیق پذیری کفپوش وینیل، طیف گسترده ای از طرح ها وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این ماده می تواند ظاهر طبیعی چوب و همچنین نرمی کفپوش فرش را به شما بدهد. بنابراین، هر طرحی که ممکن است نیاز داشته باشید، پیدا خواهید کرد.

استفاده از کفپوش ضد الکتریسیته به عنوان پادری

 

 

مقاوم و محکم

یکی دیگر از ویژگی های مورد نیاز برای اطمینان از دوام طرحی که انتخاب می کنید این است که بدانید کفپوش نصب شده در برابر ضربه های سنگین و سایش مقاوم است. کفپوش ها در فروشگاه‌ های خرده ‌فروشی و دفاتر، بیشتر در معرض خراب شدن هستند.

 

تعمیر و نگهداری کم

در نهایت، کفپوش ضد الکتریسیته ساکن برای حفظ کیفیت خود به مدت طولانی، نیاز به مراقبت ویژه دارد. روال نصب و تمیز کردن مناسب آن را مانند روز اول حفظ می کند.

 

خطرات تخلیه ESD و ولتاژ تخلیه برای شوک استاتیک

شوکی که با دست زدن به دستگیره در پس از راه رفتن روی یک زمین فرش شده با جوراب ایجاد می شود، تقریباً 25 برابر قوی تر از ضربه ای است که برای جرقه زدن اغلب ابرهای بخار یا گاز لازم است. برای اینکه انسان اثر الکتریسیته ساکن را احساس کند، تخلیه باید حداقل به 3500 ولت برسد، در حالی که کمتر از 20 ولت می تواند به اجزای الکترونیکی حساس آسیب برساند و بار بیش از 1400 ولت می تواند باعث انفجار شود. بنابراین، هر گونه شارژ ایجاد شده در اثر عبور از مناطق خطر ESD باید در اسرع وقت خنثی شود. برای مثال، تشک های با رسانایی بالا خطر شوک الکتریکی را برای اپراتور در هنگام استفاده از تجهیزات ولتاژ بالا افزایش می دهند.

استفاده از کفپوش ضد الکتریسیته در محیط خانه

استفاده از کفپوش ضد الکتریسیته در محیط خانه

 

 

 

 

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست