vijegi eynak

آیا برای محافظت از چشم و صورت آتش نشانان خود از عینک آتش نشانی استفاده می کنید؟

چشم انسان بسیار مستعد آسیب است و می تواند در یک لحظه دچار آسیب دائمی شود. این مایه تاسف است، زیرا چشم یکی از ساده ترین قسمت های بدن است که می توان به راحتی از آن محافظت کرد. با این حال، بسیاری از آتش نشان ها هنوز ایمنی چشم را نادیده می گیرند. بهترین برنامه این است که آتش نشان ها از عینک آتش نشانی در برابر صدمات چشم خود استفاده کنند. اگر شما یک مدیر هستید و یکی از آتش نشانان شما دچار آسیب غیر ضروری چشم می شود، ممکن است مجبور به توضیح شوید که چرا با استانداردهای ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) و NFPA مطابقت نداشتید. پس تهیه عینک مناسب چشم آتش نشانان را جدی بگیرید. گزینه های زیادی برای عینک آتش نشانی موجود است و حتی الزامات بیشتری نیز وجود دارد. هر سازمان آتش نشانی در تامین محافظت اولیه از چشم و صورت پرسنل خود باید از یک رویکرد فعال و متوازن برخوردار باشد. حفاظت از چشم مطابق با استانداردهای NFPA و OSHA توسط انجمن آموزش بین المللی خدمات آتش نشانی (IFSTA) امری ضروری شناخته شده است.

عینک آتش نشانی

عینک آتش نشانی

 

موارد استفاده از عینک آتش نشانی

این عینک ها باید برای عملیات در مناطق پر خطر و برای تمام آتش سوزی های سازه، آتش سوزی خودروها و کلیه عملیات های آتش نشانی در دود یا مه مورد استفاده قرار گیرند. یکی از کاربردهای اولیه عینک آتش نشانی محافظت در برابر حرارت تابشی است. علاوه بر این، هنگام بیرون آوردن اشخاص از خودرو، عملیات اره کشی، فرود هلیکوپتر و هر موقعیت دیگری که آتش نشانان در معرض برخورد با اشیا پرتابی قرار بگیرند، باید از عینک استفاده کرد. اگرچه عینک ایمنی محافظت کافی را ایجاد می کند، اما با توجه به ساختاری که دارد به راحتی از صورت جدا نمی شود و می توان اطمینان حاصل کرد که محافظ خوبی بر روی چشم ها خواهد بود.

کاربردهای عینک آتش نشانی

کاربردهای عینک آتش نشانی

معیارهای مهم که یک عینک ایمنی آتش نشانی باید دارا باشد

بدیهی است که وقتی تجهیزات محافظتی چشم مانند محافظ صورت یا عینک آتش نشانی در معرض تخریب اشعه ماوراء بنفش، سایش یا محصولات احتراق قرار می گیرند، خراشیده، کدر و مات می شوند و ممکن است در مدت زمان کوتاهی غیر قابل استفاده شوند. در چنین شرایطی، پرسنل آتش نشانی به طور معمول برای محافظت از چشم، از محافظ های صورت مات یا عینک های نامناسب و کدر استفاده می کنند. بدین ترتیب، در بسیاری از موارد، عینک را بر می دارند تا بتوانند آنچه را که انجام می دهند، ببینند؛ در این حالت دیگر از چشم ها محافظت نمی کنند و در معرض خطرات ناشی از بقایای پرتابی قرار می گیرند. بنابراین ضروری است که عینک آتش نشانی مورد استفاده از کیفیت مناسب و دوام بالا برخوردار باشد. همچنین یک عینک خوب باید پوشش کامل چشم ها را ایجاد کند و دارای حالت محافظت جانبی از چشم نیز باشد. برای ثابت نگه داشتن آن بر روی صورت بندهای نگهدارنده مقاوم نیز لازم و ضروری است.

 

 

محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست